MyGalatasaray - Galatasaray'a Dair Haberler Burada!

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklama

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklama

25 Nisan 2020 13:47

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, yaklaşık 1 aylık koronavirüs tedavisinin ardından uygulanan son testinin negatif sonuçlandığını duyurdu.

Hocamızın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Öncelikle herkesi çok özlediğimi söyleyerek başlayayım. Maalesef zor bir süreçten geçiyoruz. Bu virüs, ne yazık ki hepimizin hayatına girdi. Maalesef alışkanlıklarımızı, yaşam biçimimizi, kişileri ve olayları algılama şeklimizi de değiştirdi. Üzülerek söylüyorum; sevdiklerimizi de aramızdan aldı. Hayatını kaybetmiş herkese Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm insanlara şifa ve sabır diliyorum.

Bildiğiniz gibi yaklaşık bir aydır bu virüsle mücadele ediyorum. İnanın hiç kolay değildi; ama bugüne şükürler olsun. Uzun süren tedavim boyunca bugün ilk negatif test sonucumu aldığımı buradan sizinle paylaşmak istedim. Son günlerde yakınlarımın bana en çok sorduğu soruya bu vesileyle yanıt vermiş olayım. Virüsün tedavisinde fayda sağlandığı söylenen plazma bağışı için, yani donör olmam için kıymetli hekimler tarafından kriterleri karşıladığım düşünülürse, bunun için de seve seve elimden geleni yapmaya hazırım. Böylece inşallah birkaç insanın hayatına dokunurum. Bu da beni çok mutlu eder.

Belki bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İnanıyorum ki yeni hayatlarımız, yeni alışkanlıklarımız için başlangıç adımımız moral olacak. Hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadan moralimizi en yüksek seviyede tutacağız. Bu ülke, bizler ne badireler atlattık. İnşallah ülke olarak bunu da el ele atlatacağız. Hayatta her şeyin yeri, tam veya eksik de olsa doluyor. Bir tek şey hariç; o da canımız.

O yüzden lütfen kendinizi, sevdiklerinizi, herkesi korumak için bu işi ciddiye alın. Bana bir şey olmaz demeyin. Tüm uyarıları ve virüsten korunma çözümlerini dikkatle uygulamak lazım. Belki de en önemlisi; bizim için kendilerinden ve ailelerden vazgeçen tüm sağlık çalışanlarına gözünüz gibi bakın. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Elim kalbimde, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum."

Kaynak: www.galatasaray.org