MyGalatasaray - Galatasaray'a Dair Haberler Burada!

Görevimizin başındayız, emanetiniz emin ellerde

Görevimizin başındayız, emanetiniz emin ellerde

26 Mart 2019 14:59

Başkanımız Mustafa Cengiz, yönetim kurulu üyelerimizin de katılımıyla gerçekleşen bir basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

25 Mart 2019 Pazartesi günü saat 15.30’da, Ali Sami yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında Başkanımız Mustafa Cengiz’in yanı sıra İkinci Başkanımız Abdürrahim Albayrak, Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ve Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Üyelerimiz İlber Aydemir, Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Dorukhan Acar, Erol Özmandıracı, Dilek Kutlu ve Banu Vahapoğlu Akgün de hazır bulundu.

23 Mart Cumartesi günü düzenlenen kulübümüzün Yıllık Olağan Genel Kurulu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Başkanımız Mustafa Cengiz şunları söyledi:

"Huzur ve bütünlük içinde başlayan genel kurulumuzun aynı şekilde devam ederek bu tartışmalara mahal vermeyecek şekilde neticelenmesini ümit ederdik.

Yönetimimiz süresince mali anlamda, genel kurul üyelerimizin de tasvip ettiği, yadsınamayacak başarıla imza atılmıştır. Bu mali başarının ardında, yapılan idari reformların olduğuna kuşku yoktur. Camiamız için çok önemli olan mali başarının sürdürülebilmesi için de kritik öneme sahip, şampiyonluklara yürüdüğümüz süreçte bu tartışmaların kulübümüze ve camiamıza vereceği muhtemel zararların bilinciyle, tüm kamuoyuna ve Galatasaray sevdalılarına itidal çağrısı yapıyorum.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak tüm kamuoyuna açıkça ilan ediyorum ki ben, bana oy veren vermeyen herkesin başkanıyım.

Bu an itibarıyla Galatasaray'ın yüce menfaatleri ve Galatasaray'ı Galatasaray yapan değerlerin korunması uğruna gereken her şeyin yapılacağından camiamızın hiçbir kuşkusu olmasın.

Biz görevimizin başındayız.

Son Genel Kurulda haksız ve tartışmalı şekilde alınan kararlara karşı hukuki mücadelemizi tüm alanlarda sürdüreceğiz. Tüm Galatasaraylılar müsterih olsun.

Emanetiniz emin ellerdedir.”

Başkanımız Mustafa Cengiz ayrıca toplantı bitiminde U14 takımımızda oynayan Beknaz’ın kazanılan haksız penaltıyı auta gönderdiği görüntüyü basın mensuplarına izleterek şunları söyledi:

“İşte idari olarak ibra edilmediğimiz idare bütünü içerisinde bu eğitim de var. İdari olarak da Galatasaray kültürüdür bu. Bir anlamda Beknaz’ın bu hareketi de ibra edilmedi. Biz bu kültürü de yerleştirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle Futbol Akademisi’ndeki bütün hocalarımıza, bütün teknik ekibimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Onların idari anlamda yaptığı bu değerli çalışma için, Galatasaray’a yakışan bu hareketlerinden ötürü tebrik ve teşekkür ediyorum.”

Kaynak: www.galatasaray.org

#galatasaray #mustafa #cengiz #idari #abdürrahim #futbol #günay #seçim #genel kurul #mali ibra #idari ibra